Pakutavad programmid > Metsa elu

Programmi pakkuja: MTÜ Loodusmaa
Programmi nimetus: Metsa elu
Programmi õpieesmärk: Teeme tutvust metsa eluga ning eluga metsas. Õpime tundma erinevaid puu-, taime-, looma-, linnu- ja putukaliike läbi omavaheliste seoste (toitumisahelate ja -võrgustike kaudu). Õuesõppeprogrammis peame oluliseks väärtustada vastutustundlikku käitumist loodusesse ja elukeskkonda, äratada huvi ja austust looduse vastu ning tunda looduses viibimisest rõõmu.
Seos riikliku õppekavaga: Programm toetab riiklikust õppekavast põhinevaid õppe- ja kasvatustegevuse järgmisi eesmärke: et laps: 1) mõistab ja tunnetab ümbritsevat maailma terviklikult; 2) saab ettekujutuse oma minast ning enda ja teiste rollidest elukeskkonnas; 3) väärtustab enda ja teiste tervist ning püüab käituda tervislikult ja ohutult; 4) väärtustab keskkonda hoidvat ja keskkonnahoidlikku mõtteviisi; 5) märkab nähtusi ja muutusi looduses
Aktiivõppemeetodid: õppemängud, paaristöö, diskussioon. Sihtrühm 3.-6.klass Metsas on mõnus! Seda aga eriti siis, kui oleme metsaga sõbraks saanud ja tunneme end seal koduselt. Oma retke käigus kasutame peale arutelude ja vestluste ka mängulist õuesõpet.
Sihtrühma vanus: I kooliaste, II kooliaste
Märkused: Programmi kestvus 2,5 tundi Toimumiskoht Saku Terviserada, Harjumaa, 15 km Tallinnast
Toimumisaeg: Õppeaasta jooksul