Pakutavad programmid > Videoprogramm - vee jõud

Programmi pakkuja: MTÜ Lahemaa Ökoturism
Programmi nimetus: Videoprogramm - vee jõud
Programmi õpieesmärk: Eesmärk on näha vee jõudu ja saada teada, kuidas seda inimese teenistusse rakendada, tõsta õpilaste teadlikkust inimtegevuse mõjust keskkonnale, looduse ja keskkonna sidumine jätkusuutliku arengu ning loodusressursside säästliku kasutamisega. Õpilane: 1. näeb loodust kui terviksüsteemi ning inimest selle osana; 2. näeb kuidas inimene saab looduses toimuvat enda hüvanguks kasutada; 3. tunneb jõgedega seotud mõisteid; III kooliaste õpilane: 1. näeb seoseid elus- ja eluta looduse vahel, 2. saab aru loodusliku tasakaalu kujunemisest ökosüsteemides, 3. oskab hinnata inimtegevuse mõju nende muutumisele; 4. oskab kasutada füüsikas õpitut.
Seos riikliku õppekavaga: Seos riikliku õppekavaga: III kooliaste: 2.1.9.4 Elus- ja eluta looduse seosed
Aktiivõppemeetodid: arutelud, grupitööd, töölehed täitmiseks
Sihtrühma vanus: II kooliaste, III kooliaste
Märkused: Juhendaja näitab videot vee erinevate toimete kohta looduses, eriti keskendudes jõgedele, karstile, jugadele ning selgitab nähtut. Seejärel täidavad õpilased töölehti. Lõpus teeb juhendaja kokkuvõtteid.
Sisaldab tellitud bussi: ei
Toimumisaeg: november - märts