Pakutavad programmid > Veekeskkonnaprogramm "Eestlased on mererahvas"

Programmi pakkuja: Viimsi Rannarahva muuseum
Programmi nimetus: Veekeskkonnaprogramm "Eestlased on mererahvas"
Programmi õpieesmärk: 1. Anda looduslikus keskkonnas teadmisi merele avatud Eestimaast, meie kaladest, veeloomadest ja -lindudest. 2. Edastada teavet Läänemere heaolust ja saastatusest. 3. Rääkida randlaste tegevusest ja elatusallikatest läbi aegade. 4Kujundada lastes keskkonna - ja loodushoidlikku suhtumist.
Seos riikliku õppekavaga: Programm toetab I kooliastme väärtuste ja hoiakute kujundamist ning aitab lastel mõista, et inimene on osa loodusest, millest sõltub inimeste elu. Programm tutvustab Eesti veeloomade ja -lindude elukeskkonda ning õpetab loodusesse ja veekeskkonda säästvalt suhtuma.
Aktiivõppemeetodid: Aktiivne tegutsemine looduskeskkonnas, avastusõpe. Vaatlused ja mõttevahetus. Rühmatöö ja individuaalsed tegevused. Käeline tegevus.
Sihtrühma vanus: I kooliaste
Märkused: Programm viiakse läbi Viimsi vabaõhumuuseumi territooriumil, mere ääres. Tegevused on hoogsad, programmi viivad läbi 2 juhendajat.
Toimumisaeg: september, mai