Pakutavad programmid > Veekeskkonnaprogramm "Märka merd"

Programmi pakkuja: Viimsi Rannarahva muuseum
Programmi nimetus: Veekeskkonnaprogramm "Märka merd"
Programmi õpieesmärk: I kooliaste: Õpilane õpib programmi käigus tundma Läänemerd ja selle elukeskkonda. Mõistab inimese ja eelkõige iseenda mõju loodusele ja saab teada, kuidas vastutustundlikult ja loodussäästlikult tarbida. II kooliaste: Õpilane õpib programmi käigus tundma Läänemerd ja selle elukeskkonda. Õpilane leiab seoseid, kuidas kodune prügikäsitlus mõjutab otseselt looduskeskkonda ja kuidas inimtegevus mõjutab veekogude reostumist. III kooliaste: Õpilane uurib inimtegevuse positiivset ja negatiivset mõju Läänemere ökosüsteemile. Leiab võimalusi inimtegevuse keskkonnaprobleemide lahendamisel.
Seos riikliku õppekavaga: "Programm toetab I kooliastme väärtuste ja hoiakute kujundamist ning aitab õpilasel mõista, et inimene on osa loodusest, millest sõltub inimeste elu. Programm tutvustab veeloomade ja -lindude elukeskkonda ning õpetab loodusesse ja veekeskkonda säästvalt suhtuma.
Programm toetab II kooliastme väärtuste ja hoiakute kujundamist ning annab huvitavaid teadmisi Läänemere veekeskkonnast. Programm käsitleb Eesti keskkonnaprobleeme ning õpetab keskkonnateadlikku tarbimist ja prügikäsitlust.
Programm toetab III kooliastme teema ökoloogia ja keskkonnakaitse õpitulemuste saavutamist. Programm toetab otseselt teema ""inimmõju populatsioonidele ja ökosüsteemidele"" õppimist."
Aktiivõppemeetodid: Mõttevahetus ja väitlus õpilastega. Individuaalne töölehtede täitmine ja rühmatöö katstel. Avastusõpe ja koostöötegevused.
Sihtrühma vanus: I kooliaste, II kooliaste, III kooliaste
Märkused: Programmi on võimalik tellida aastaringselt, toimub siseruumides. Rannarahva Muuseumis toimub programm kolmes erinevas ruumis. Eesti keeles 75 programmi vene keeles 25 programmi
Keeled: Eesti keeles, Vene keeles
Toimumisaeg: õppeaasta jooksul