Pakutavad programmid > Säästlik ressursikasutus ja tuleviku karjäärivõimalused

Programmi pakkuja: Eesti Teadus- ja Tehnikamuuseum Algatajad (ETTMA)
Programmi nimetus: Säästlik ressursikasutus ja tuleviku karjäärivõimalused
Programmi õpieesmärk: Keskkonnaharidusprogrammide laiem eesmärk on selgitada õpilastele ökoloogilise tasakaalu põhimõtteid ja kujundada keskkonnasäästlikku hoiakut igapäevases tegevuses.
Seos riikliku õppekavaga: Gümnaasiumiõpilased saavad ülevaate, millistes majandussektorites on tänapäeval kõige ressursimahukamad tootmisprotsessid ning millised väljakutsed seisavad nende valdkondade juhtide ja spetsialistide ees. Selgitatakse inseneeria valdkonna teadlaste ja spetsialistide olulist rolli uute tehnoloogiate ja keskkonda säästvate tootmisprotsesside väljatöötamisel ja elluviimisel. Tutvustatakse, milliseid töökohti võimaldab luua keskkonnaressursside uurimine, toormaterjalide säästlikum kasutamine, materjalide efektiivsem ümbertöötlemine ning toodete disain.
Aktiivõppemeetodid: Tegevused: loeng, õppimine interaktiivsete õppevahendite baasil. Arutelu materjalide taaskasutuse teemal. Ülesanne iseseisvaks tööks: e-kursuse vormis lahendada ülesanne (saata 1 nädala jooksul juhendajale).
Sihtrühma vanus: Gümnaasium
Märkused: Tunnid toimuvad Tallinna Tehnikaülikooli Geoloogia Instituut, Ehitajate tee 5. Programmi viivad läbi geoloogia instituudi spetsialistid ja üliõpilased. Õpilaste arv kuni 25 rühmas. Programmi kestvus 60 min. Ülesanne iseseisvaks tööks (vastused 1 nädala jooksul juhendajale)." Programme on võimalik võtta ka venekeeles.
Sisaldab tellitud bussi: ei
Toimumisaeg: aastaringselt