Pakutavad programmid > Mis saab minu vanast nutitelefonist ja arvutist? Jätkusuutlik ressursikasutus.

Programmi info

Programmi pakkuja: Eesti Teadus- ja Tehnikamuuseum Algatajad (ETTMA)
Programmi nimetus: Mis saab minu vanast nutitelefonist ja arvutist? Jätkusuutlik ressursikasutus.
Programmi õpieesmärk: Keskkonnaharidusprogrammide laiem eesmärk on selgitada õpilastele ökoloogilise tasakaalu põhimõtteid ja kujundada keskkonnasäästlikku hoiakut igapäevases tegevuses.
Seos riikliku õppekavaga: Näidata ja selgitada õpilastele, millistest elementidest koosnevad mobiiltelefonid, arvutid ja muud igapäevaselt kasutuses olevad elektroonikaseadmed. Uuritakse, mis on seadme elukaar ja mis saab vananenud seadmest. Milliseid toormaterjale nutitelefonide ja arvutite tootmiseks vajatakse ning kus neid leidub ? Õpilased saavad ülevaate, kui ressursimahukas on tootmisprotsess ning kui vajalik on materjalide taaskasutus. Arutletakse, millised on igaühe võimalused loodusressursside säästmiseks ning materjalide taaskasutuseks.
Toimumiskoht: Klassiruumis
Aktiivõppemeetodid: Tegevused: õppimine/tutvumine elektroonikaseadmete tootmisahelaga interaktiivsete õppevahendite baasil. Tutvumine nutiseadme sisuga ja selleks kasutatud materjalidega.
Sihtrühma vanus: III kooliaste
Märkused: "Tunnid toimuvad Tallinna Tehnikaülikooli Geoloogia Instituut, Ehitajate tee 5. Programmi viivad läbi geoloogia instituudi spetsialistid ja üliõpilased. Õpilaste arv kuni 25 rühmas. Programmi kestvus 60 min. Ülesanne iseseisvaks tööks (vastused 1 nädala jooksul juhendajale)." Programme võimalik võtta ka vene keeles.
Keeled: Eesti keeles
Sisaldab tellitud bussi: ei
Toimumisaeg: aastaringselt
Programmide arv: 35, vaba 26

Programmi tellimine


Soovituslik aeg, nädalapäev, vms. Muid kommentaare programmi korraldajale

Peale tellimist saadetakse kinnitus õpetaja e-mailile. Programmide toimumise aeg lepitakse kokku pärast registreerimist.

?>