Pakutavad programmid > Veetarga Retk puhta vee tekkekohas

Programmi pakkuja: Puhta Vee Teemapark
Programmi nimetus: Veetarga Retk puhta vee tekkekohas
Programmi õpieesmärk: Tutvustame Jõelähtme karstila, Jägala juga või Linnamäe hüdroelektrijaama keskendudes nende tähtsusele ning eripärale puhta vee ja selle tekke seisukohast, samuti tutvustatakse piirkonna loodust (nt vaadeldakse ja külastatakse karstivorme) ja ajalugu. Õpitakse ja korratakse veeringet. Kujundame hoiakuid puhtast joogiveest kui loodusväärtusest; parandame õpilaste omavahelise koostöö ning loodusteadusliku uurimismeetodi rakendamise oskusi. Tõsta programmist osavõtjate teadlikkust säästvast arengust ja looduskaitsest. Kujundada arusaamist, et joogivesi ei tule pudelist, vaid maa seest.
Seos riikliku õppekavaga: "
2.""Läbivad teemad „Keskkond ja jätkusuutlik areng”,
7. „Tervis ja ohutus”,
4. „Kultuuriline identiteet”.
I kooliaste: 2.1.4.10. Minu kodumaa Eesti
II kooliaste: 2.1.6.6. Vesi kui aine, vee kasutamine; 2.1.6.8. Pinnavormid ja pinnamood; 2.1.6.16. Eesti loodusvarad, 2.1.6.17. Loodus- ja keskkonnakaitse Eestis, 2.1.6.13. Õhk;
III kooliaste: 2.2.4.9. Ökoloogia ja keskkonnakaitse, 2.3.4.10. Euroopa ja Eesti veestik;
2.1.9.2. Ainete ja kehade mitmekesisus; 2.1.9.3. Loodusnähtused "
Aktiivõppemeetodid: Aktiivvestlus retkel, arutelud, mängud, rühmatööd, vaatlus, uurimine, vee filtreerimine, põhjavee tekke mudeli praktiline eksperiment.
Sihtrühma vanus: I kooliaste, II kooliaste, III kooliaste, Gümnaasium
Märkused: Õppeprogramm toimub 3 tundi õuetingimustes. Riietuda tuleb vastavalt ilmastikule. Kokkuleppel on programme võimalik läbi viia ka Vene keeles. Harjumaa, Jõelähtme karstialal, Jõelähtme ja Jägala külas (Kostivere küla, Jägala küla, Jagala juga või Linnamäe hüdroelektrijaam) või Kuusalu vald, (Vakla küla, Kuusalu küla, Muuksi küla, Kodasoo küla).
Keeled: Eesti keeles, Vene keeles
Toimumisaeg: sügis, kevad